גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

קולט אוויר - מיכל לחץ

מצא את המוצרים

קולט אוויר / מיכל לחץ אוויר דחוס

 
מהו קולט אוויר / מיכל לחץ?
תפקידו של קולט האוויר במערכת האוויר הדחוס היא אחסון אוויר בלחץ, ויצירת מאגר המתאים בלחץ ובכמות לדרישות הלקוח. למיכל הלחץ יש תפקיד מרכזי בשמירה על מערכת האוויר הדחוס ביעילות אופטימלית.
 
התאמת מיכל האוויר
חשוב מאוד להתאים את קולט האוויר למערכת האוויר הדחוס ולדרישות המפעל (המכונות) הן בנפח והן בלחצי העבודה, על מנת להגיע לתוצאות מיטביות ביעילות ובצורת העבודה. התאמה לקויה תוביל לעבודה ביעילות נמוכה וכמו כן יכולה לגרום לעבודה לא סדירה של מערכות המפעל.
 
מומלץ שהחישוב וההתאמה של מיכל האוויר הדחוס תעשה ע״י איש טכני מטעמנו, אשר מבין את הצרכים של מערכת האוויר ודרישות המפעל, וכך ניתן יהיה גם לשמור על עבודת המיכל ביעילות גבוהה ואמינה לאורך שנים. קולט האוויר אוגר בתוכו אוויר בלחץ, ולכן התקנה ואחזקה שאינן תקינות עלולה להוביל לעבודה לא מיטבית ואף לסכנה של ממש. 
 
חיבור מיכל האוויר הדחוס
ישנן מספר גישות ושיטות שונות לחיבור מיכל האוויר הדחוס: ניתן לחבר את המדחס ישירות למיכל וממנו למייבש האוויר. גישה מומלצת יותר בחלק מהמקרים, היא לפצל את מאגר האוויר לשניים (איור 1) כשחלק אחד מחובר אחרי מדחס האוויר (״מיכל רטוב״), והחלק השני מחובר אחרי מייבש האוויר (״מיכל יבש״). בגישה זו מייבש האוויר מבצע את עבודתו בצורה טובה יותר, וכמו כן אנו מקטינים את הסיכוי למצב בו המייבש יגיע למצב של עומס יתר שיכול להוביל לכניסת לחות לקו האוויר. קולט אוויר צריך לעבור בדיקה ע״י בודק מוסמך בכל 26 חודשים עפ״י חוק ותקנות משרד העבודה.

 

איור 1: מיכל לחץ אוויר דחוסמערכת אוויר 2 קולטים_20210307145429.038.jpg

 
 
קולטי האוויר הדחוס של אל-אב מדחסים מיוצרים לפי תקן ISO9001: 2015  ועומדים בדרישות תקן איגוד מהנדסי המכונות האמריקאי ASME - (american society of mechanical engineers), תוך דגש על איכות ואמידות לאורך זמן.
 
קולטי האוויר הסטנדרטיים שלנו מגיעים בנפחים של בין 50 ל 1000 ליטר, ומתאימים לעבודה בתנאי עבודה קשים כפי שמציב האקלים הישראלי.
כל מיכל אוויר מגיע עם תקינה ואישור של מכון התקנים הישראלי לפי דרישת החוק.

תקנים_20210307152755.309.png


קולטי אוויר בייצור לפי דרישת הלקוח

פרט לקולטים הסטנדרטיים ניתן להזמין קולטים לפי דרישה, שעשויים מחומרי גלם שונים וציפויים כגון נירוסטה וברזל וברזל מגלוון, בנפחים ולחצי עבודה שונים.

קולטי האוויר שלנו:

- לחץ מקסימלי - 11 / 16 באר (אטמוספירות).
- כל הקולטים מגיעים מאובזרים בשעון לחץ ושסתום בטחון.
- כל המיכלים מגיעים עם 4 יציאות, יציאת ניקוז, יציאות לחיבור אביזרים שעון לחץ / סנסורים ושסתום בטחון.
- המיכלים מגיעים עם / בלי - רגליים, בולמי זעזועים, מתאמים שונים ועוד. 

 

קולטים SEA (1)_20210429165251.006.jpg

תוצאות
הורדות
יתרונות המוצר
התייעלות אנרגטית
מה זה
שימושים
מסמכים
TanksSpecs (473KB)

היתרון המובהק, שגם מגדיר את מהותו של מיכל לחץ, הוא היכולת שלו להכיל תכולת גז או נוזל בלחץ גבוה ובהמשך לכך, היכולת שלנו לדחוס לתוכו אוויר או נוזל בלחץ גבוה. כך למשל, מיכל לחץ אוויר מאפשר לנו לדחוס אוויר בלחץ גבוה ולהיעזר בו לצורך יצירת אנרגיה. מיכל לחץ יכול לסייע גם בבקרה על לחצים במערכת סגורה, למשל שליטה על לחץ המים במערכת מים של בניין או הגברת לחץ מים לקומות העליונות. ככלל, היתרונות של מיכל לחץ הם שניים: א' מיכלי לחץ מהווים מרכיב הכרחי במערכות בהן קיים צורך בדחיסה של גז או נוזל וב', מיכלי לחץ מאפשרים לנו לאחסן גז או נוזל בלחץ גבוה, גם כשלא מדובר בתהליך של דחיסה (למשל, מיכל לחץ תעשייתי לאחסון משקאות מוגזים).

מיכל לחץ הוא עצם דומם, שאינו דורש אנרגיה כלשהי לצורך תפקודו. יחד עם זאת, האופן בו נדחס הגז אל תוך המיכל בהחלט יכול להתבצע באמצעות טכנולוגיות שונות בעלות רמת יעילות אנרגטית שונה. כך למשל, מיכל אוויר דחוס יכול לעבוד עם מדחס אינוורטר (משנה מהירות) בורגי, שמציע את רמת היעילות האנרגטית הגבוהה ביותר, לעומת מדחס בוכנה. כמו כן, ישנם יישומים בהם עצם השימוש במיכל הלחץ יכול להוביל להתייעלות אנרגטית של תהליך תעשייתי בו מעורב המיכל. כך למשל, עבודה עם כלים פנאומטיים העובדים עם מיכל לחץ אוויר, יכולה להתגלות כחסכונית מאוד ביחס לכלים דומים המבוססים על מנוע מכאני או חשמלי. מומלץ שהתאמת מיכל למערכת האוויר תבוצע ע"י מומחה לתחום האוויר הדחוס, התאמת המיכל מיקומו ועוד בצורה שאינה נכונה, עשויה להוביל לירידה בביצועי המערכת ולפגוע ביעילותה האנרגטית.

מיכל לחץ הוא מיכל שמסוגל להכיל בתוכו תכולת גזים או נוזלים בלחץ שהוא משמעותית גבוה יותר מהלחץ האמביינטי (סביבתי) / האטמוספירי המקיף את המיכל מבחוץ. התכנון של מיכל לחץ כולל בתוכו חישובים של חוזק מבני, של חומר הגלם ממנו הוא עשוי, עובי דופן, נפח פנימי, אורך, קוטר, פתחים, שסתומים וסוגרים, הכל במטרה להבטיח בטיחות מרבית ועמידה בתקן וכמובן ברמת הלחץ בתוך המיכל. התקנים המובילים לייצור מיכלי לחץ כוללים את התקן האמריקאי ASME-8 והתקן הגרמני AD-2000. בישראל חל תקן ישראלי 4295 המגדיר מיכל לחץ כמיכל מרותך שמכפלת לחץ העבודה שלו (ביחידות BAR) כפול הנפח שלו (ביחידות ליטר), עולה על 200. מיכל שאינו עומד בשני קריטריונים הללו, אינו נחשב על פי התקן למיכל לחץ. כך למשל, סיר לחץ או מיכל מעבדה גדול הבנוי בדומה לסיר לחץ, יכול לשמש אותנו למטרותינו כמיכל לחץ, אך הוא אינו מוגדר ככזה בתקן הישראלי, שכן הוא אינו מרותך.

מיכלי לחץ משמשים לאחסון ו/או דחיסה של גזים ונוזלים. היישום השכיח והמוכר ביותר של מיכלי לחץ הוא בדמות מיכל אוויר דחוס הנלווה לקומפרסור/ מדחס אוויר. מיכל זה מיועד לצבירת כמות גדולה של אוויר דחוס, אותו ניתן לשחרר לאחר מכן בצורה מבוקרת לצורך הפעלת כלים פנאומטיים וקווי ייצור ולצורך "התזת" אוויר בתהליכי ניקוי ועיבוד שונים. מכלי גז ביתי נחשבים גם הם למכלי לחץ ומאפשרים לדחוס כמות גדולה של גז בחלל המיכל. מכלי לחץ משמשים לאחסון גזים רפואיים, גזים בתעשייה וכן לאחסון נוזלים בלחץ גבוה. מכלי לחץ משמשים גם בתעשיית המשקאות, למשל לצורך ייצור משקאות מוגזים, מזיגת משקאות קלים או בירה מחבית וכן הלאה.

אל-אב מדחסים.

כל השירותים.

שירות ותמיכה

צוות השירות והתמיכה שלנו זמין בכל שעות היממה ולאורך כל ימי השנה. תפיסת השירות של אל-אב מדחסים מאפשר ללקוח לקבל זמן תגובה מהירות תוך מתן שירות איכותי ומקצועי.

הנדסה ופרוייקטים

באל-אב מדחסים מחלקת הנדסה מפותחת אשר מאפשר לנו להנגיש ללקוח פרוייקטים מסובכים בכל שרשרת הפרוייקט החל מאפיון, דרך תכנון וכלה בביצוע עד מסירת מפתח.

יעוץ ומתן פתרונות

הצוות שלנו שמח לסייע בשאלות טכניות במגוון נושאים ומתן יעוץ החל מצוות ההנדסה, המכירות ועד הצוות הטכני-הנדסי.

מוצרים משלימים

אל-אב מדחסים מציעה מגוון רחב של מוצרים משלמים למערכות אוויר דחוס כגון מערכות לחיסכון באנרגיה, מדידה וניתור סטטוס אוויר, מחוללי חנקן, מחוללי חמצן, מחוללי מימן, משאבות ואקום, צ'ילרים ועוד רבים.

כל השירותים

אל-אב.

בקרת איכות.

מאז הקמת חברת אל-אב מדחסים ועד היום חרטה החברה על דגלה כמטרה לשאוף ליתרונות טכנולוגיים במוצר ויתרונות מקצועיים בשירות.

מידע נוסף
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה